Kuchnia w stylu angielskim

Kuchnia w stylu angielskim jest alternatywą dla klientów którzy szukają innych pomysłów na swoją kuchnię niż białe meble w stylu skandynawskim. Wchodząc do takiej białej kuchni czujemy się jak w laboratorium bardzo sterylnie ale w takiej kuchni brakuje domowej rodzinnej atmosfery.

Taką kuchnią w której poczujemy ciepło domowego ogniska jest zapewne kuchnia zaaranżowana w stylu angielskim

Co charakteryzuje kuchnie w stylu angielskim?

Jakie są korzenie stylu angielskiego?

W epoce wiktoriańskiej pojawiły się ciężkie angielskie mele, bardzo zdobione boazerie na ścianach, wysokie listwy umiejscowione przy podłogach. Wnętrza stylu angielskim miały być przede wszystkim eleganckie, stylowe doskonale pasujące do bardzo dużych pomieszczeń jakie możemy spotkać w zamkach i pałacach.

Takie właśnie założenia to podstawa stylu angielskiego. Ozdobne fronty z frezami, szklane witryny z frezowanym szkłem, otwarte półki, charakterystyczna korona wieńcząca górne szafki. A przede wszystkim wyspy kuchenne które są jednym z głównych elementów kuchni w stylu angielskim. Współczesne kuchnie w stylu angielskim uzupełniane są o nowoczesny sprzęt stylizowany pod angielskie meble kuchenne dodatkowe ciekawe oświetlenie.

Kuchnia w stylu angielskim
Kuchnia w stylu angielskim

 

 

 

 

 

 

Patrząc na zdjęcia białej kuchni w stylu angielskim zdajemy sobie sprawę że styl angielski nie koniecznie musi kojarzyć się nam z średniowiecznymi zamkami i pałacami a współczesne kuchnie w tym stylu doskonale się sprawdzają w małych mieszkaniach które są w blokach.

Kuchnia w stylu angielskim nie koniecznie musi być biała !

Osoby które na biały kolor mają już wprost alergie mogą zaaranżować kuchnie angielską bardziej klasyczna bardziej w jej pierwotnym stylu. Kuchnie takie wykonuje się z drewna najczęściej dębowego które jest następnie bejcowane na ciemny kolor. A takie kuchnie mają w sobie coś szlachetnego i nobilitującego

Kuchnia angielska

Kuchnie które są na zdjęciu powyżej wykonana jest z drewna. Spokojnie służyły już ze sto lat i równie dobrze mogą jeszcze drugie tyle posłużyć

Duża zaletą klasycznych mebli w stylu angielskim jest materiał który wykorzystuje się do ich produkcji. Klasyczne meble angielskie wykonuje się z naturalnych materiałów takich jak drewno i kamień.

 

Inspiracje kuchni w stylu angielskim z google

Szybki kontakt!
+
Wyślij!