Meble na wymiar jakie wykonujemy

Meble na wymiar jakie możemy Państwu zaproponować :

Etapy realizacji zamówienia na meble na wymiar

meble na wymiar
Jak pracujemy

Przy zamówieniach związanych z meblami na wymiar preferujemy od samego początku spotkanie z Klientem. Staramy się nie podawać cen przez telefon z tak zwane “metra” kuchni bo nigdy ta cena nie będzie dokładna. Jedynie jeżeli Klient posiada projekt wykonany przez architekta lub ma wizualizację łącznie ze specyfikacją materiałową to w tym momencie możemy podać dokładną cenę wykonania Państwa mebli.

 

 

 

 

1.Pierwszy kontakt

Nasza współpraca z Państwem rozpoczyna się od wypełnienia formularza zamieszczonego na naszej stronie lub podczas pierwszej rozmowy telefonicznej na której ustalamy Państwa oczekiwania dotyczące mebli tj.:

 • rodzaj i ewentualny styl jaki będą miały Państwa  meble na wymiar
 • ewentualne materiały z których mają być wykonane jest to niezbędne w celu przygotowania próbników na pierwsze spotkanie
 • ewentualny termin realizacji zamówienia
 • umawiamy się na dogodny dla Państw termin pierwszego spotkania.

2.Spotkanie z Klientem

kuchnie na wymiar

Kolejny etap to już spotkanie z Państwem w miejscu montażu mebli na którym:

 • dokonujemy dokładnego obmiaru pomieszczenia
 • proponujemy miejsce ustawienia sprzętów AGD i ich rodzaj i wymiary (np. czy do zabudowy czy wolnostojące)
 • ustalamy układ rozłożenia mebli w pomieszczeniu i rozmawiamy na temat ich funkcjonalności .
 • klient wybiera okucia meblowe które Państwa interesują i rodzaj otwierania szafek i szuflad.
 • pokazujemy zestaw próbników w celu ustalenia koloru frontów i rodzaju materiału na fronty meblowe.
 • wykonujemy szkic stolarski

3.Oferta

Jeżeli wiemy co Państwa interesuje, wyceniamy projekt jeżeli meble nie są skomplikowane to cenę jesteśmy w stanie podać już na pierwszym spotkaniu jeżeli są złożone to potrzebujemy około 2-3 dni na dokładną wycenę

4. Podpisanie umowy

Po zatwierdzeniu przez Państwa projektu następuje podpisanie umowy. Dzięki temu unikamy niedomówień na tym etapie realizacji zamówienia.  W tym celu umawiamy się na kolejne spotkanie na którym podpisujemy umowę na wykonanie i montaż mebli oraz ustalamy termin montażu mebli. Podczas tego spotkania mogą Państwo wpłacić zaliczkę w wysokości 30% lub w dogodnym terminie przelać ją na nasze konto.

 

5. Produkcja mebli na wymiar

Po otrzymaniu zaliczki zaczynamy produkcję Państwa mebli. Trwa to od 2-8 tygodni i wszystko jest uzależnione od rodzaju mebli i ilości zamówień jakie mamy w przygotowaniu.

6. Potwierdzenie terminu montażu mebli.


7. Montaż mebli.

Trwa około 2-3 dni przed ustalonym terminem na który ustaliliśmy montaż mebli dzwonimy do Państwa i potwierdzamy termin. Dzięki temu jeszcze raz możemy dopasować termin montażu do potrzeb Klienta.

Składanie kuchni może trwać od 4-5 godzin do nawet 2-3 dni wszystko jest uzależnione od wielkości zamówienia.

Sprzątamy po sobie.

8. Koniec pracy

 

Dlaczego warto zamówić do kuchni meble na wymiar?

Obecnie na rynku dostępność mebli kuchennych jest bardzo zróżnicowana. Firmy meblarskie mają wiele do zaoferowania swoim klientom, począwszy od najdrobniejszych szczegółów aż po najbardziej wyszukany design. Z reguły są to gotowe moduły mebli, które klient może sam dowolnie zestawić w cały komplet. Możliwość stworzenia gotowego układu mebli jest bardzo prosta, ale czy odpowiednia dla naszego domu czy mieszkania?

Jeśli nasza kuchnia ma zbyt mały metraż, bądź ma nietypowy układ to meble na wymiar nabierają ogromnego znaczenia i stają się jedynym rozwiązaniem. W przypadku zbyt małej kuchni najbardziej istotne jest, wówczas wykorzystanie każdego kawałka wolnej przestrzeni. Natomiast w przypadku pomieszczenia nietypowego wypełnienie meblami standardowymi jest niemalże niemożliwe.

Jakie jeszcze zalety mają meble na wymiar w kuchni?

meble na wymiar
Fronty z ramką w macie

Oprócz aspektów przestrzennych należy jeszcze zwrócić uwagę na kilka kwestii jakie daje nam kuchnia na wymiar. Przede wszystkim mamy meble które są oryginalne i niepowtarzalne. Wszystkie elementy są wybierane pod nasze indywidualne zamówienie. W efekcie mamy pewność że kuchni takiej jak nasza nie ma nikt z znajomych.

 • fronty meblowe (struktura, kolor, rodzaj płyty, drewna)

 • blaty (marmur, kamień, konglomerat kwarcytowy)

 • wielkość i formę każdej szafki dobierając jej szerokość, głębokość i długość oraz kształt

 • uchwyty lub ich brak (cichy domyk)

 • rodzaje prowadnic, zawiasów i mechanizmów

 

Zatem meble stworzone według naszych potrzeb stają się dla nas funkcjonalne i jedyne w swoim rodzaju.

 

Galeria mebli na wymiar z Google

 

Historia mebli w pigułce.

Pierwsze meble jakie powstały w historii człowieka to były oczywiście meble na wymiar.

Nie były to oczywiście meble które znamy z naszych domów. Historia meblarstw sięga neolitu czyli epoki kamienia łupanego. Nasi przodkowie robili prymitywne ”meble” z kawałka drzewa lub kamienia.

Meble z doliny Nilu.

 

Meble z starożytnego Egiptu były przeważnie dostępne dla możnych tamtego czasu. Z racji na tobyły bogato zdobione kością słoniową, masą perłową a także złotem i kamieniami szlachetnymi. Meble wykonywano z dostępnego drewna a więc przeważnie z cedru i jałowca a także z kamienia znane są nam stoły i „krzesła” wykonane z tego materiału w tamtym okresie. Bazę wiedzy o sprzętach użytkowych czerpiemy z grobowców. W tamtych czasach meble były tak cenne że osoby wysoko postawione były z nimi chowane.

Meble Rzymu i Grecji

 

Symbolem tamtych czasów są okrągłe stoły i krzesła i kredensy

Do tworzenia mebli wykorzystywano drewno dębowe, cyprysowe, hebanowe oliwne i topolowe.

Meble nowożytne

Tutaj do ich produkcji dalej wykorzystywane jest najczęściej drewno jedynie zmienia się ich forma i kształt. W kolejnych wiekach do perfekcji doprowadzane są techniki stolarskie.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!