Meble na wymiar jakie wykonujemy

Meble na wymiar jakie możemy Państwu zaproponować :

Etapy realizacji zamówienia na meble na wymiar

meble na wymiar
Jak pracujemy

Przy zamówieniach związanych z meblami na wymiar preferujemy od samego początku spotkanie z Klientem. Staramy się nie podawać cen przez telefon z tak zwane „metra” kuchni bo nigdy ta cena nie będzie dokładna. Jedynie jeżeli Klient posiada projekt wykonany przez architekta lub ma wizualizację łącznie ze specyfikacją materiałową to w tym momencie możemy podać dokładną cenę wykonania Państwa mebli.

 

 

 

 

1.Pierwszy kontakt

Nasza współpraca z Państwem rozpoczyna się od wypełnienia formularza zamieszczonego na naszej stronie lub podczas pierwszej rozmowy telefonicznej na której ustalamy Państwa oczekiwania dotyczące mebli tj.:

 • rodzaj i ewentualny styl jaki będą miały Państwa  meble na wymiar
 • ewentualne materiały z których mają być wykonane jest to niezbędne w celu przygotowania próbników na pierwsze spotkanie
 • ewentualny termin realizacji zamówienia
 • umawiamy się na dogodny dla Państw termin pierwszego spotkania.

2.Spotkanie z Klientem

meble na wymiar
kuchnie na wymiar

Kolejny etap to już spotkanie z Państwem w miejscu montażu mebli na którym:

 • dokonujemy dokładnego obmiaru pomieszczenia
 • proponujemy miejsce ustawienia sprzętów AGD i ich rodzaj i wymiary (np. czy do zabudowy czy wolnostojące)
 • ustalamy układ rozłożenia mebli w pomieszczeniu i rozmawiamy na temat ich funkcjonalności .
 • klient wybiera okucia meblowe które Państwa interesują i rodzaj otwierania szafek i szuflad.
 • pokazujemy zestaw próbników w celu ustalenia koloru frontów i rodzaju materiału na fronty meblowe.
 • wykonujemy szkic stolarski

3.Oferta

Jeżeli wiemy co Państwa interesuje, wyceniamy projekt jeżeli meble nie są skomplikowane to cenę jesteśmy w stanie podać już na pierwszym spotkaniu jeżeli są złożone to potrzebujemy około 2-3 dni na dokładną wycenę

4. Podpisanie umowy

Po zatwierdzeniu przez Państwa projektu następuje podpisanie umowy. W tym celu umawiamy się na kolejne spotkanie na którym podpisujemy umowę na wykonanie i montaż mebli oraz ustalamy termin montażu mebli. Podczas tego spotkania mogą Państwo wpłacić zaliczkę w wysokości 30% lub w dogodnym terminie przelać ją na nasze konto.

 

5. Produkcja mebli

Po otrzymaniu zaliczki zaczynamy produkcję Państwa mebli. Trwa to od 2-8 tygodni i wszystko jest uzależnione od rodzaju mebli i ilości zamówień jakie mamy w przygotowaniu.

6. Potwierdzenie terminu montażu mebli.


7. Montaż mebli.

Trwa około 2-3 dni przed ustalonym terminem na który ustaliliśmy montaż mebli dzwonimy do Państwa i potwierdzamy termin.

Składanie kuchni może trwać od 4-5 godzin do nawet 2-3 dni wszystko jest uzależnione od wielkości zamówienia.

Sprzątamy po sobie.

8. Koniec pracy

 

Dlaczego warto zamówić do kuchni meble na wymiar?

Obecnie na rynku dostępność mebli kuchennych jest bardzo zróżnicowana. Firmy meblarskie mają wiele do zaoferowania swoim klientom, począwszy od najdrobniejszych szczegółów aż po najbardziej wyszukany design. Z reguły są to gotowe moduły mebli, które klient może sam dowolnie zestawić w cały komplet. Możliwość stworzenia gotowego układu mebli jest bardzo prosta, ale czy odpowiednia dla naszego domu czy mieszkania?

Jeśli nasza kuchnia ma zbyt mały metraż, bądź ma nietypowy układ to meble na wymiar nabierają ogromnego znaczenia i stają się jedynym rozwiązaniem. W przypadku zbyt małej kuchni najbardziej istotne jest, wówczas wykorzystanie każdego kawałka wolnej przestrzeni. Natomiast w przypadku pomieszczenia nietypowego wypełnienie meblami standardowymi jest niemalże niemożliwe.

Jakie jeszcze zalety mają kuchnie na wymiar?

meble na wymiar
Fronty z ramką w macie

Oprócz aspektów przestrzennych należy jeszcze zwrócić uwagę na kilka kwestii jakie daje nam kuchnia na wymiar. Przede wszystkim mamy meble które są oryginalne i niepowtarzalne. Wszystkie elementy są wybierane pod nasze indywidualne zamówienie. W efekcie mamy pewność że kuchni takiej jak nasza nie ma nikt z znajomych.

 • fronty meblowe (struktura, kolor, rodzaj płyty, drewna)

 • blaty (marmur, kamień, konglomerat kwarcytowy)

 • wielkość i formę każdej szafki dobierając jej szerokość, głębokość i długość oraz kształt

 • uchwyty lub ich brak (cichy domyk)

 • rodzaje prowadnic, zawiasów i mechanizmów

 

Zatem meble stworzone według naszych potrzeb stają się dla nas funkcjonalne i jedyne w swoim rodzaju.

 

Galeria mebli na wymiar z Google

 

Historia mebli w pigułce.

Pierwsze meble jakie powstały w historii człowieka to były oczywiście meble na wymiar.

Nie były to oczywiście meble które znamy z naszych domów. Historia meblarstw sięga neolitu czyli epoki kamienia łupanego. Nasi przodkowie robili prymitywne ”meble” z kawałka drzewa lub kamienia.

meble na wymiar
Pierwsze meble

Pierwsze meble które miały formę którą znamy pojawiły się w starożytnym Egipcie. Na hieroglifach widzimy postacie które siedzą na krzesłach które wyglądają jak nasze współczesne jednak najczęściej zrobione one są z kamienia. Naczynia stoją na pułkach widzimy całkiem współczesne stoły mamy też kufry. Meble w czasach starożytnego Egiptu były synonimem luksusu. Znajdowano je w grobowcach faraonów. Biedniejsze warstwy społeczne posiadały znikomą ilość mebli i na dodatek w ubogiej wersji. Były one też bardzo bogato zdobione. Pierwotne meble egipskie pyły motywacją przy stworzeniu stylu dyrektoriatu. Panującego u schyłku XVIII we Francji.

W starożytnej Grecji i Rzymie powstały meble w współczesnej formie.

Okrągłe stoły, krzesła z nożycowymi nogami, kredensy. Takie meble znamy z naszych domów.

W tamtych czasach zaczęto wykonywać meble z drewna które doskonale poddawało się obróbce. Do produkcji mebli wykorzystywano drewno topolowe, oliwkowe, wierzbowe, dębowe czy cyprysowe i najdroższe hebanowe.

Z racji na materiał do naszych czasów dotrwało bardzo mało takich mebli znamy je przede wszystkim z malunków naściennych i rzeźb.

Dużo technik stolarskich zostało opracowanych setki lat przed naszą erą :

 • budowę trwałych krzeseł

 • składanych stołów

 • mebli kabinetowych

 • inkrustacji mebli

Jeżeli wgłębimy się w techniki stolarskie na przestrzeni wieków to zauważymy że ich podstawy sięgają wieków przed naszą erą a kolejni rzemieślnicy po prostu doprowadzali je do perfekcji

Kilka ciekawostek dotyczących produkcji mebli.


Włośnica


Przełomem w stolarstwie było wynalezienie w 1562 roku cieniutkiej piły włośnicy. Pozwalała ona na zastosowanie techniki stolarskiej zwanej intersją. Intersja jest techniką pozwalającą na zdobieniu powierzchni drewnianych przedmiotów. Poprzez nakładanie na nie innych gatunków drewna w miejsce usuniętych fragmentów powierzchni. Barwienie, podpalanie i bejcowanie nadaje dodatkowe walory zdobnicze.
Najstarszym przedmiotem wykonanym w tej technice który podziwiamy do dnia dzisiejszego jest sarkofag z cedru który powstał w 2000 p.n.e.
Intersja rozkwitła jednak dopiero w XVIII wieku w Toruniu. Wtedy też jest główną techniką zdobniczą w stolarstwie artystycznym. Jej rozkwit był tak duży że zdobiono nią zegary, szafy sianowe, szafy ścienne, skrzynki, boazer ie i drzwi. Styl ten zyskał miano toruńskiego

Historia łózka

Coś co stało się dla nas czymś tak oczywistym i naturalnym że nawet nie zwracamy uwagi jest łóżko która zaczyna się w okresie w neolicie. Ludzie chcieli spać wygodnie a nie na ziemi czy kamieniu zaczęli dążyć do miękkiego łoża którego zaczątkiem była kupka liści lub traw ułożonych na ziemi.meble na wymiar

Za wynalazcę pierwszego łoża uważa się Tutenhamona który stwierdził ze ma dość spania na ziemi i zażyczył sobie wykonanie „ łoża” a raczej platformy która wisiała na niewielkiej wysokości i była wykonana z hebanu i oczywiście ze złota.

Przełomem w spaniu było pojawienie się materacy wynalazek ten zawdzięczamy Rzymianom. Pierwsze materace były wypchane trzciną, słomą, wełną i pierzem wszystko co miękkie wsadzano do materacy aby wygodniej spać. Rzymianie wymyślili również coś co możemy nazwać łóżkiem wodnym. Przy problemach z zasypianiem kładli się do kołyski z ciepłą wodą jaj stawali się senni to byli przenoszeni do drugiej wyścielanej już suchym materacem gdzie spokojnie zasypiali.

W okresie renesansu nastąpił kolejny przełom gdyż zmieniła się obłoczka materacy z sztywnej i twardej na wykonaną z aksamitu i jedwabiu. Na kolejny przełom w spaniu musieliśmy trochę poczekać. Dopiero w 1822 roku Georg Junugl w Wiedniu wpadł na pomysł zastosowania sprężyn w materacach. Pozwoliło to na jeszcze większy komfort spania. Wynalazek ten przyniósł mu ogromną fortunę ponieważ przez pierwsze pięć lat jego funkcjonowania miał na niego wyłączność.
Materace piankowe powstały z rozwojem przemysłu chemicznego czyli w latach 50tych. Wtedy powstały też prawdziwe łóżka wodne.

Stół

Stół na Polskiej wsi do lat międzywojennych służył do spożywania posiłków tylko w wyjątkowe święta. Wierzono że na blacie stołu siedzą anioły. Dlatego w zwykłe dni jadano na ławie która była chowana pod stół.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!