Kuchnia z wyspą

Kuchnia z wyspą? Jaką i gdzie ?

kuchnia z wyspą
kuchnia z wyspą

Możliwość zamontowania wyspy w kuchni tak naprawdę jest uzależniona od powierzchni jaką dysponujemy. W małej kuchni po prostu będzie nam brakowało miejsc aby przejść. Optymalna przestrzeńpomiędzy szafkami w kuchni potrzebna do swobodnego poruszania to 90 cm. Wbudowanie w kuchnie wyspy jest często charakterystyczne dla danego stylu architektonicznego.

Jest wiele rodzajów wysp: w małej kuchni możemy zainstalować jedynie wyspę o której wymiar to około 1 m 2. Jednak jej funkcja ograniczy się do dodatkowej powierzchni blatu. Najlepiej jak taka wyspa będzie wąska około 0,5 m wtedy możemy do niej dostawić krzesła i mamy dodatkowy „stół”

Jeżeli mamy kuchnie otwartą na pokój to wtedy możemy rozważyć montaż wyspy w formie barku oddziela ona wtedy pokój od kuchni daje dodatkowe miejsce do siedzenia dodatkowy blat a jeżeli zabudujemy ją półkami na wino oraz zawieszkami na kieliszki to mamy typowy barek.

Jednak najczęściej spotykaną wyspą jest wyspa na środku kuchni jeżeli nie ogranicza nas przestrzeń to możemy ją dowolnie rozbudować możemy w niej zamontować zlew, płytę kuchenna i przygotowywać na niej potrawy jak również możemy dostawić do niej stół i wtedy mamy optymalne zagospodarowanie naszej kuchni

Kuchnia z wyspą otwarta i zamknięta.

Kuchnia z wyspą pośrodku
Kuchnia z wyspą pośrodku

Jeżeli mamy kuchnię zamkniętą to optymalnym miejscem na zabudowę wyspy to środek kuchni.Wtedy mamy wszystko pod ręką jedynie trzeba pamiętać aby zostawić wystarczający do normalnego funkcjonowania odstęp pomiędzy szafkami a wyspą musimy móc swobodnie przejść i otwierać nasze szafki kuchenne.

W kuchni otwartej najlepszym miejscem na wyspę jest przestrzeń pomiędzy kuchnią a pokojem wyspa wtedy

oddziela 2 przestrzenie kuchenną i wypoczynkową.

 

 

Zalety kuchni z wyspą:

Kuchnia z wyspą otwarta

  • ułatwia przygotowanie posiłków
  • posiłki może przygotowywać kilka osób
  • dodatkowy blat
  • dodatkowe miejsce do chowania sprzętów kuchennych
  • może służyć za stół
  • dzięki wyspie  kuchnia stanie się nie tylko miejscem przygotowania posiłków ale i spożywania rodzinnych obiadów

 

 

Wady kuchni z wyspą:

  • trzeba mieć dużą kuchnie aby dodać do niej wyspę
  • w małej kuchni z wyspą ciężko jest przejść i nie mamy swobody przygotowania posiłków

Reasumując; jeżeli mamy tylko miejsce w kuchni na montaż wyspy to warto takie rozwiązanie rozważyć ale sam projekt i rozwiązanie techniczne  pozostawić specjalistom w ten sposób unikniemy błędów.

Inspiracje na Kuchnie z wyspą

Szybki kontakt!
+
Wyślij!