Meble łazienkowe

Nowoczesne meble łazienkowe

meble łazienkowe
meble łazienkowe

 

Meble łazienkowe
Meble łazienkowe

Lakierowane, foliowane, laminowane

Podstawowych czynnikiem, który ma wpływ na trwałość mebli łazienkowych jest materiał z którego zostały wykonane oraz sposób ich wykończenia i zabezpieczenia przed wilgocią.

Dzięki wykorzystaniu folii meblowej można nadać szafce pod umywalkę dowolny styl. Pomysłowym rozwiązaniem  jest użycie folii w kolorze i strukturze antycznego drewna. Sprawi to, że szafka o nowoczesnej bryle będzie wyglądała jak wykonana z drewna. Natomiast poprzez wykorzystanie folii łączącej matowe tło i połyskujące fale  uzyskać można trójwymiarowy efekt.

Meble lakierowane uznaje się, iż takie meble cechują się najwyższą odpornością mechaniczną.

Dzięki zastosowaniu lakieru, producent ma szerokie pole do popisu w zakresie koloru mebla i intensywności połysku – wysoki połysk, mat lub półmat.

Najważniejszą 

kwestią przy wyborze mebli łazienkowych jest ich zabezpieczenie całościowe przed wilgocią. Dotyczy to zarówno frontów i korpusów. Jest to czynnik, który zabezpiecza meble przed wilgocią, a więc przed ich uszkodzeniem.

W przypadku mebli łazienkowych lakierowanych ważne jest, aby meble były lakierowanie trzykrotnie co daje to jeszcze lepsze zabezpieczenie przed wilgocią.

Meble łazienkowe wykonane z laminowanej płyty meblowej są najmniej trwałe. Wilgoć występująca w łazience może spowodować rozwarstwianie się płyt. Pomieszczenia łazienkowe to najczęściej najmniejsze pomieszczenia w naszych mieszkaniach.  Projektując łazienkę trzeba wykazać się finezją i znajomością zasad zagospodarowania przestrzeni. Przy projektowaniu mebli łazienkowych trzeba zwrócić szczególną uwagę na zagospodarowanie  całej dostępnej przestrzeni czyli ; wszelakie wnęki, przestrzeń nad geberuitem czy pralką.

 Inspiracje

 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!