Meble łazienkowe

Nowoczesne meble łazienkowe

Meble łazienkowe
Meble łazienkowe

Lakierowane, foliowane, laminowane

Jednym z podstawowych czynników, mających wpływa na trwałość mebli łazienkowych jest materiał, z którego zostały wykonane oraz sposób ich wykończenia i zabezpieczenia przed wilgocią.

Dzięki wykorzystaniu folii meblowej można nadać szafce pod umywalkę dowolny styl. Pomysłowym rozwiązaniem  jest użycie folii w kolorze i strukturze antycznego drewna, co sprawi, że szafka o nowoczesnej bryle będzie wyglądała jak wykonana z drewna. Natomiast poprzez wykorzystanie folii łączącej matowe tło i połyskujące fale  uzyskać można trójwymiarowy efekt.

Meble lakierowane. Uznaje się, iż takie meble cechują się najwyższą odpornością mechaniczną.

Dzięki zastosowaniu lakieru, producent ma szerokie pole do popisu w zakresie koloru mebla i intensywności połysku – wysoki połysk, mat lub półmat.

Najważniejszą  kwestią przy wyborze mebli łazienkowych jest  aby zarówno fronty, jak i korpusy szafek, zabezpieczone były folią lub lakierem. Jest to czynnik  który zabezpiecza meble przed wilgocią.

W przypadku mebli łazienkowych lakierowanych ważne jest aby były nałożone trzy warstwy lakieru aby je jeszcze lepiej zabezpieczyć przed wilgocią.

Meble łazienkowe wykonane z laminowanej płyty meblowej są najmniej trwałe. Wilgoć występująca w łazience może spowodować rozwarstwienie płyty. Pomieszczenia łazienkowe są najczęściej małe więc bardzo ważne jest aby meble łazienkowe były dobrze zaprojektowane i wykorzystywały całą dostępną przestrzeń ; wszelakie wnęki, przestrzeń nad geberitem czy pralką.

 Inspiracje