Kuchnie na wymiar

Kuchnie na wymiar  pod indywidualne projekty jak i kuchnie stylizowane:

Kuchnie na wymiar w wykonaniu maja tylko jedno ograniczenie to przestrzeń. Nie każdy projekt będzie pasował do małego pomieszczenia. Ciężko sobie wyobrazić zabudowę w stylu angielskim która wizualnie jest “ciężka” w pomieszczeniu o powierzchni 6 m2 a pomysł umieszczenia w nim tzw. “wyspy” wydaje się zgoła  surrealistyczny. Dlatego warto skorzystać z rad projektanta wnętrz lub doświadczonego stolarza. W kuchni możemy też zamontować szeroką gamę akcesorii kuchennych które ułatwią nam korzystanie z kuchni i przygotowywanie potraw.Tutaj Państwo znajdą kilka porad na co zwrócić uwagę przy projektowaniu kuchni od czego zacząć i etapy przebiegu zamówienia.

Meble kuchenne mogą być też stylizowane.

Styl mebli zależy od koloru, doboru materiału, dodatków, rodzaju frontów i całej stylizacji kuchni aby wszystko ze sobą komponowało

Kuchnia na wymiar industrialne, chłodne ale nowoczesne

kuchnie na wymiar
Kuchnia industrialna

Prostota, minimalizm a zarazem elegancja określają charakter nowoczesnej, industrialnej kuchni. Najczęściej wnętrza takie wypełniają proste białe meble lakierowane na wysoki połysk, metalowe dodatki  w postaci kuchennego sprzętu oraz szkło, które nadaje niepowtarzalnego blasku. Można by rzec laboratorium jakże sterylne. Próżno szukać tutaj stojącego moździerza lub wianuszka uplecionego z suszonych grzybów.

 
 
 

Kuchnia „góralska”

kuchnie na wymiar
Kuchnia góralska

Meble w odcieniu drewna z motywami parzenicy, frezowane fronty, drewniany stół i krzesła.
Na suficie drewniane belki , haftowane serwetki na meblach.

 
 
 
 
 
 

Kuchnia na wymiar angielska.

Kuchnie na wymiar angielskie
Kuchnie na wymiar angielskie

Kolor szafek , seledynowy, waniliowy, biały z delikatnymi frezami na frontach. Masywne listwy wykańczają meble. Blaty drewniane, woskowane lub lakierowane a także kamienie, najlepiej ciemne. Przeszklone kredens o ciężkim wyglądzie. W kuchni często umieszcza się tzw. wyspę.
Mosiądz, wiklina, „ciężki” lampy, pilastry to niezbędne dodatki kuchni angielskiej.

 
 

Kuchnia prowansalska

Kuchnie na wymiar prowansalskie
Kuchnie na wymiar prowansalskie

Kuchnia prowansalska przypomina trochę angielską z racji na dominację jasnych barw wszędzie lawendowy kolor, często przecierana lub bejcowana z blatami kamiennymi lub drewnianymi. Między szafkami jednolite płytki ceramiczne. W kuchni kosze z wikliny i ceramiczne doniczki. Jeżeli pozwala na to wielkość pomieszczenia często stawia się w  niej wyspę na środku kuchni

 

 

Kuchnia skandynawska, surowa i funkcjonalna.

Kuchnie na wymiar skandynawska
Kuchnie na wymiar skandynawska

Jasne najczęściej białe meble z prostymi szafkami bez ozdób. Kuchnia jest zaprojektowana dla wygody użytkowników. Wszystkie szafki i kredensy są na wyciągnięcie ręki. W typowej skandynawskiej kuchni okna są bez zasłon. Dużą uwagę przywiązuje się do wykorzystania światła słonecznego. Materiały z których jest wykonana to materiały naturalne najczęściej drewno i ewentualnie kamienne blaty.   Biała kuchnia to elegancja i praktyczność i to powoduję że styl skandynawski jest obecnie najbardziej popularny przy aranżacji kuchni.

 
 

W stylu pop.

Kuchnie na wymiar w stylu pop
Kuchnie na wymiar w stylu pop

Żywe kolory, szkło i plastik, „młodzieżowe” wzory na frontach. Kuchnia w stylu pop jest trochę kiczowata. przejaskrawiona i “plastikowa” Projektowanie kuchni  w stylu pop opiera się na balansowaniu kontrastami jaskrawych kolorów. Próżno w takiej kuchni szukać naturalnych materiałów wykończeniowych.

 

 

 

 

 

Kuchnie na wymiar klasyczne

kuchnie na wymiar
Meble klasyczne

Kuchnia klasyczna może być jasna jak i ciemna.

Styl klasyczny to przede wszystkim elegancja. Fronty meblowe najczęściej wykonane z materiałów naturalnych. Duże znaczenie mają okuci i uchwyty. Powinny być patynowane, stylizowane na stare z elementami ceramiki. Powinny nadawać meblom eleganckiego charakteru.

 

 

 

 

Inspiracje