Meble kuchenne Katowice

Gdzie zamawiać meble kuchenne

Meble kuchenne Katowice
Meble kuchenne Katowice

Meble kuchenne Katowice pod tym zdaniem pierwsze co nam przychodzi do głowy to sklepy wielkopowierzchniowe które znajdują się przy trasie z Katowic do Sosnowca. Możemy tam zobaczyć wiele aranżacji kuchni w zasadzie wejść zobaczyć i kupić. Jednak to rozwiązanie nie zawsze się sprawdza.

Inne meble będziemy potrzebowali do domu gdzie powierzchnia kuchni jest duża. Gdzie mamy miejsce aby postawić dużą wyspę kuchenną która będzie służyć nam oprócz miejsca do przygotowywania posiłków jak stół. A inną kuchnie będziemy potrzebować do starych bloków lub kamienic.

Kuchnie niestandardowe

W starych blokach z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych kuchnie  mają nie rzadko po 3 metry kwadratowe. Okna na wysokości 120 -130 m przy standardowej wysokości 86 cm. Lub kuchnie są porostu ślepe.

W dużych sklepach mamy stanowiska komputerowe przy których możemy zaprojektować swoją kuchnie z elementów tam dostępnych. Meble kuchenne czy to na wymiar czy modułowe to nierzadko wydatek od kilku do kilkudziesięciu tysięcy zł i błędy popełnione podczas procesu projektowania  będą skutkowały niewygodnym korzystaniem z naszych mebli przez wiele lat w najgorszym przypadku.

Przy zaprojektowanych przez nas mebli może również wyniknąć sytuacja że będą niezbędne przeróbki i poprawki w projekcji, bo nasze meble nie będą nadawały się do korzystania.

Z tych powodów meble kuchenne na wymiar będą cieszyć się coraz wielką popularnością i ilość zakładów stolarskich produkujących meble na zamówienie będzie cały czas rosła.

Klienci przekonują się że projektowanie i produkcję mebli na wymiar pozostawić lepie specjalistom. Którzy mają techniczne spojrzenie na produkcję i korzystanie z mebli.

Modnestol to firma która wychodzi z założenia że wszystkie rozmowy i projekty najlepiej prowadzić w miejscu inwestycji. Nie spotykamy się z klientami aby rozmawiać o projekcie mebli które mają być wykonane w domu który się dopiero buduje bo to nie ma najmniejszego sensu. Czas oczekiwania na meble to w naszej firmie od trzech do sześciu tygodni. Więc zanim ekipy remontowo budowlane położą płytki i zrobią resztę wykończeń my zdążymy wyprodukować Państwa meble. Oczywiście projekty jeżeli takie Państwo posiadają zawsze można wcześniej podesłać aby znać koszty przyszłej inwestycji.

 

Jak wygląda proces produkcji mebli.

meble kuchenne Katowice
Meble kuchenne Katowice

Wszystko zaczyna się od spotkania z Klientem. Spotkania z Klientami zawsze są w miejscu montażu mebli i schodów . Tam tak naprawdę możemy stwierdzić czy rozwiązania które Klienci sobie wymarzyli sprawdzą się w stu procentach podczas użytkowania mebli i że jest na nie miejsce. Możemy wtedy stwierdzić czy podłączenia sprzętów i kontaktów znajdują się w dobrym miejscu a jeszcze lepiej spotkanie się z klienta i ekipą wykańczającą mieszkanie  przed ich montażem. Wtedy unikniemy przeróbek.

Ustalanie rozkładu szafek

Po obmierzeniu pomieszczenia ustalamy rozkład szafek. Klient decyduje czy na których ścianach będzie ustawiona kuchnia czy meble będą standardowe czy wysokość szafek górnych będzie pod sufit. W pierwszej kolejności ustalamy gdzie będzie zlew, gdzie zmywarka, lodówka i piekarnik. Najważniejsze sprzęty do których trzeba zrobić podłączenia i których rozmieszczenie najbardziej wpływa na wygodne korzystanie z kuchni. Jak już wiemy jaki zlew, czy zmywarka duża czy mała a piekarnik znajdzie miejsce w dolnych szafkach czy w słupku zaczynamy ustalać sposoby otwierania szafek kosze cargo rozmieszczenie szuflad zabudowę szafek narożnych.

Ustalanie wyglądu mebli

Krok po kroku nasza kuchnia zaczyna nabierać funkcjonalnego kształtu. Jak mamy meble zaprojektowane pod względem funkcjonalności zaczynamy pracować nad ich wizualnym kształtem. Wybieramy rodzaj blatu czy drewniany czy z laminatu a może drewniany. Rodzaj frontów szafek tu taj mamy do wyboru szafki z płyt MDF, MDF lakierowane na wysoki połysk czy w  macie, fornirowane  czyli z cieńką warstwą drewna naniesioną na płytę MDF a może drewniane lub akrylu?.

Ustalamy uchwyty w szafkach:

 • tradycyjne uchwyty gałkowe

 • otwieranie na frez

 • otwieranie na klika

Rodzaj wypełnienia pomiędzy szafkami górnymi i dolnymi. Jeżeli klient zażyczy sobie szkło to mamy to w ofercie zarówno zwykłe jak i hartowane. Na szkło możemy nanieść dowolna grafikę. Na ścianie możemy zamontować również płytę meblową pod kolor blatu która dodatkowo możemy zabezpieczyć szybą.

W blatach mogą znaleźć się kontakty wysuwane z blatu a pod zlewem kosz naśmieci z możliwością segregacją śmieci i wysuwem.

W górnych szafkach jak i około dolnego cokołu może zostać zamontowana listwa led która doskonale się sprawdza jeżeli dużo czasu spędzamy w kuchni i potrzebujemy dodatkowego doświetlenia powierzchni roboczej.

Jak widać jest trochę rzeczy do ustalenia dlatego więc proces projektowania i produkcji mebli lepiej zostawić specjalistom.

Jak ustalimy wszystkie szczegóły i podpiszemy umowę.

Zaczyna się proces produkcji mebli na zamówienie.

 • pocięcie płyt. Meble kuchenne czy jakiekolwiek inne składają się z „skrzynek” do których przy montowane są akcesoria, fronty w których osadzone są sprzęty. Płyty tnie się  na specjalnych piłach zwanych formatówkami które na zadany wymiar.

 • oklejanie płyt. Płyta po przecięciu wygląda jak płyta wiórowa więc widoczne boki trzeba zabezpieczyć przed wilgocią i nadać im estetyczny wygląd. Oklejanie wykonuje się przy pomocy maszyny zwanej okleiniarką która nanosi cieńkie paski PCV na widoczne brzegi wcześniej przyciętej płyty.

 • przygotowanie frontów to najczęściej przycięcie ich na odpowiedni wymiar i w zależności od powierzchni polakierowanie, fornirowanie lub oklejanie brzegów. Dochodzi do tego jeszcze frezowanie otworów pod zawiasy.

 • zakup akcesoriów. Zawiasy, szuflady, ledy itd. trzeba kupić. Przeciętna kuchnia składa się z około tysiąca śrub, zawiasów, gwoździ, zaślepek, kołków itd.

 • skręcanie „skrzynek” Wcześniej pocięte płyty trzeba po prostu skręcić.

 • ładujemy i transportujemy meble do Klienta.

 • montujemy meble u klienta Średnio trwa od kilku godzin do kilku dni. Największy problem to krzywe ściany. Meble wykonuje się do kątów prostych dopiero u klienta przycina się  i dopasowuje od ścian.

Proces produkcji mebli na wymiar jest skomplikowany i wymaga czasu. Dużo czasu potrzeba na wylakierowanie i schnięcie kolejnych warstw lakieru.

 

Dlaczego warto zdecydować się meble kuchenne Katowice na zamówienie.

meble kuchenne Katowice
Meble kuchenne Katowice
 • unikamy kosztownych pomyłek. jeżeli wynikną pomyłki w procesie projektowania to warsztat stolarski je na własny koszt poprawiam

 • mebli na wymiar kosztują podobnie jak meble modułowych zakupionych w sklepie a nawet mogą być tańsze

 • zamawiamy meble dopasowane do naszych pomieszczeń i do wizji a nie meble które są nam narzucone przez sklepy meblowe

 •  meble dopasowują  się do nas nie spotkamy ich nigdzie więcej. Przez to mamy możliwość dopasowania ceny do naszych możliwości finansowych.

 • nie mamy „dziurkowanych” ścian mebli. Podnosi to wytrzymałość mebli. Możemy wtedy w meblach przechowywać cięższe rzeczy. Sklepowe meble mają w środku dziurki aby mogły mieć ustawione na różną wysokość pułki.

 • meble zamawiane w zakładzie stolarskim wykonuje się z grubszej płyty 18mm co za tym idzie są trwalsze. Meble oferowane w sklepach wykonuje się najczęściej z płyty o grubości 16mm. Obniża to koszt wykonania ale również wytrzymałość

 

Reasumując „meble kuchenne Katowice” To nie tylko duże sklepy meblowe ale kilkadziesiąt lokalnych stolarni które służą swoją wiedzą i doświadczeniem i wzbogacają dostępny asortyment.

 

Inspiracje

Szybki kontakt!
+
Wyślij!