kuchnia dwukolorowa

Kuchnia dwukolorowa wykonana z płyty
Kuchnia dwukolorowa wykonana z płyty

Łączenie dwóch kolorów to trend który stał się wiodącym wśród Polaków. Nie jest to zaskoczenie gdyż dwukolorowe kuchnie to nowoczesny wygląd, który na pewno nie skojarzy si ę nikomu z nuda i monotonią. Jeżeli decydujemy się na takie rozwiązanie musimy pamiętać o kilku prostych zasadach. Jakich? Odpowiedź będzie poniżej.

 

 

 

 

Duża ekspozycja kolorów czy lepsza elegancja i stonowanie?

Kolorem który najczęściej znajdziemy w aranżacjach kuchni jest obecnie biel. Jest podstawą minimalistycznych aranżacji skandynawskich jak i klasycznych wnętrz. Biel to kolor podstawowy w dwuchromatycznych wnętrzach kuchni. Biel to kolor który jest bazą to do niej dobieramy inne kolory. W białym pomieszczeniu łatwo możemy wyeksponować kolorowe dodatki. Najbardziej pożądanym obecnie połączeniem to biel plus drewno plus szarość.

Po drugiej stronie barykady do stonowanych klasycznych kuchni stoją aranżacje o mocnych kolorach gdzie barwy wprost eksplodują. Teraz barwami uzupełniającymi biel stały się odcienie żółci, turkusu, fioletu, pomarańczy. We wnętrzach znajdziemy też purpurę i krwista czerwień. Mocno intensywne barwy sprawdzają się jedynie w dużych pomieszczeniach. Jeżeli zastosujemy dwie intensywne barwy w małej kuchni to efekt będzie przytłaczający wprost oszałamiający.

Mat i połysk

Kiedy zapadnie już decyzja jakie kolor wybieramy do naszej kuchni musimy zadecydować o sposobie wykończenia powierzchni. Tutaj warto postawić na sprawdzone zasady – czyli górne i dolne szafki są matowe lub w połysku. Jeżeli wprowadzimy dwa różne sposoby wykończenia powierzchni to również do kuchni wprowadzimy chaos. Tutaj znowu jedyny wyjątek to duże kuchnie w dużych pomieszczeniach gdzie nie musimy się trzymać sztywnych reguł aranżacyjnych


Ciemny dół i jasna góra

 

Kuchnie dwukolorowe projektowane są na zasadzie kontrastu. Najczęściej polega on na łączeniu ciemnych i jasnych barw. Wtedy najlepiej dolne szafki zrobić w ciemnych kolorach a górę jasną. Takie rozwiązanie to optyczne powiększenie pomieszczenia. Jeżeli będziemy chcieli zamienić kolory to wtedy ciemne górne szafki przytłoczą pomieszczenie.

Ciemny ciąg szafek na dole pozwoli nam też łatwiej wybrać kolor płytek co jest z kolei ważne przy małych kuchniach.


W aranżacjach można mieszać nie tylko kolory

Łączenie różnych powierzchni frontów pod względem struktury możemy zaliczyć raczej do eksperymentów które mogą się udać lub nie. To łączenie różnych dodatków jest jak najbardziej wskazane. Tutaj najlepszym przykładem będzie zastosowanie różnych uchwytów w górnych i dolnych szafkach. Przede wszystkim  zastosowanie do jasnych frontów ciemnych uchwytów lub na odwrót. Spowoduje że aranżacja będzie dużo bardziej ciekawa dla oka.

Meble to nie wszystko

Dwukolorowa kuchnia to doskonały pomysł w przypadku kiedy chcemy zróżnicować wnętrze i dodać mu swoistego charakteru. Należy jednak trzymać się zasady że co najwyżej możemy mieszać kolory kuchni. Łączenie barw na płytkach lub ścianach raczej nie jest dobrym pomysł.

 

Kuchnia dwukolorowa wykona z płyty meblowej. Górne szafki wypuszczone na kuchnie i otwierane na klik. W szafkach listwa ledowa. Dolne szafki otwierane tradycyjnie na rączki. W blacie jest wysuwane gniazdko. Z lewej strony jest lodówka wolnostojąca a nad nią szafka o głębokości 60cm. Pod spodem szafek górnych listwa ledowa która daje bardzo ładny efekt podświetlenia.

 

 

 

 

 

 

 

Pomysły na kuchnie w dwuch kolorach

Szybki kontakt!
+
Wyślij!