Szafy na wymiar Katowice

Szafy na wymiar Katowice -zabudowa garderoby szafami

Garderoba na wymiar to marzenie każdej kobiety.

Mały luksus i udogodnienie.

Szafy na wymiar Katowice
Szafy na wymiar Katowice

1.Szafy na wymiar Katowice jak rozmieścić  garderobę i jakiej potrzebujemy powierzchni ?

Garderobę najlepiej umieścić w takim miejscu aby na każdej ścianie można by zamontować półki i wieszaki aby swobodę ruchu miała w niej przynajmniej jedna osoba. Jeżeli chcemy się w niej przebierać przyjmuje się że jej wolna powierzchnia powinna wynosić przynajmniej 1,5 m2 a cała powierzchnia przynajmniej około 4 m2 jest to jednak wersja minimalistyczna. Jeżeli dysponujemy powierzchnią przynajmniej 6 m2 możemy zaprojektować garderobę w której znajdzie się miejsce na duże lustro w którym swobodnie możemy się przejrzeć i miejsce do siedzenia gdzie swobodnie przymierzymy buty.

Gdzie znajdziemy miejsce na Garderobę ?

Garderoba na wymiar najlepiej pasuje do dużych wąskich i najlepiej wysokich pomieszczeń których część możemy oddzielić przesuwnymi drzwiami i umieścić tam garderobę. Najlepiej jak garderoba znajduje się w sypialni lub jest do niej bezpośrednie wejście z sypialni. Jednak tak „luksusowe” rozwiązanie najczęściej mamy w nowo budowanych domach lub mieszkaniach ewentualnie   w kamienicach gdzie pokoje są duże i wysokie. Miejsca na garderobę możemy również poszukać pod schodami, lub na poddaszu gdzie w skosach możemy zamontować półki. Minimalistyczną wersją garderoby jest zabudowa przedpokoju.

2. Jak zaplanować wnętrze garderoby

Jeżeli mamy już miejsce na garderobę to musimy dokładnie przemyśleć jej rozplanowanie. Garderoba to również miejsce  gdzie możemy trzymać żelazko, kosz na brudne ubrani, deskę do prasowania czy sprzęt sportowy.

Musimy zdecydować na których półkach trzymamy rzeczy w których chodzimy na bieżąco a gdzie na następną porę roku. Musimy rozplanować umieszczenie półek i wieszaków gdzie będą wieszaki na spodnie czy krawaty itd.Warto odrobić tą lekcję dokładnie bo zaprocentuje nam to podczas korzystania z garderoby.

3. Dodatkowe wyposażenie garderoby

Przy planowani garderoby na wymiar, mamy możliwości dodania funkcjonalnego wyposażenia które ułatwi nam segregowanie ubrań i dostęp do nich.

 • drążki na ubrania z wieszakami;Wszystkie ubrania wiszą na wieszakach. Mamy do nich łatwy dostęp i się nie mną. Ważne aby drążek miał maksymalnie 1m długości ponieważ pod ciężarem ubrań może się wygiąć
 • wieszaki poprzeczne wykorzystywane w płytkich szafach ubrania są wysuwane na zewnątrz
 • pantografy; montuje się je w górnej części wysokiej garderoby. Ułatwiają dostęp do rzeczy na górnych wieszakach lub dostęp dla osób niskich.
 • wieszaki na spodnie; doskonale rozwiązanie do przechowywania spodni warto aby były z gumą dzięki której spodnie nie będą się zsuwać oraz z pełnym wysuwem co ułatwi dostęp do spodni.
 • pionowa szuflada; wygląda jak wysuwana skrzynia. Z jednej strony drążek na paski a z drugiej podwójna dwustronna skrzynka na paski
 • półki; ważne aby były blisko siebie aby stosy ubrań były jak najniższe mogą być wysuwane lub na stałe
 • kosze druciane; o przeróżnych rozmiarach, zapewniają cyrkulacje powietrza doskonale nadające się do przechowywania ręczników i poście
 • szuflady
 • kosze z płótnem; służą do przechowywania bielizny
 • ażurowe półki na obuwie na kilka par butów widzimy co mamy na każdej półce
 • wysuwane półki z prawidłami; buty na nich nie ulegają odkształceniu
 • uchwyt na rurę do odkurzacza

4. Oświetlenie i niezbędna wentylacja Garderoba

Wentylacja bardziej dotyczy garderób niż samych szaf.

Jeżeli w garderobie nie będzie wentylacji to na ścianach może zbierać się wilgoć i może pojawić się jej zapach który następnie przeniesie się na nasze ubrania, pościel czy bieliznę .

Można tego uniknąć montując kratkę wentylacyjną w ścianie lub kratki czy tulejki w drzwiach garderoby.

Optymalnym rozwiązaniem jest posiadanie garderoby z oknem ale najczęściej montujemy lampki  LED które oświetlają nam wnętrze.

Inspiracje na zabudowę Garderoby

W celu umówienia pomiaru prosimy o wypełnienie formulaża

Skontaktujemy się z Państwem, lub zadzwonić na numer  tel. kom. 517 110 170.

Miasta jakie obsługujemy: Katowice, Sosnowiec, Chorzów, Ruda Śląska, Mysłowice, Świętochłowice, Siemianowice, Dąbrowa Górnicza, Czeladź, Będzin, Jaworzno, Tychy, Zawiercie, Zabrze, Gliwice, Pyskowice, Knurów, Bytom, Mikołów, Łaziska,