Kuchnie na wymiar Śląsk

Kuchnie na wymiar Śląsk obsługują obszar zróżnicowany zarówno pod względem kulturowym jak i architektonicznym.

Kuchnie na wymiar Śląsk
Nikiszowiec

W aglomeracji śląskiej mamy tradycyjne osiedla górnicze i domy wielopokoleniowe do takich osiedli możemy zapewne zaliczyć Katowicki Giszowiec. Którego industrialno/górniczy charakter wpływa na gusty mieszkańców zarówno pod względem kulturowym jak i meblowania swoich mieszkań. Giszowiec powoli z nieciekawej szarej typowej robotniczej dzielnicy staje się naszym Śląskim Kazimierzem Dolnym w którym chętnie osiedlają się artyści. Mieszkania na Giszowcu są duże i dają duże możliwości w procesie ich aranżacji. Możemy w nich zaprojektować piękne meble na wymiar, kuchnie na wymiar Śląsk powolutku stają się nierozerwalne ze śląską kulturą.

kuchnie na wymiar Śląsk
Kuchnia industrialna

W dużych mieszkaniach na robotniczych osiedlach możemy w kuchni zbudować piękną kuchnie z dużą wyspą po środku bez konieczności burzenia ścian działowych jak ma to miejsce na Ślaskich blokowiskach gdzie kuchnie zaprojektowane w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych mają po trzy – cztery metry kwadratowe i żeby je powiększyć często mieszkańcy usuwają ścianę działową i budują kuchnie na wymiar otwartą na salon.

Na śląsku mamy również tereny górskie gdzie kwitnie kultura Góralska, obcowanie z przyrodą i styl regionalny w którym możemy spotkać typowe kuchnie robione w całości z drewna. Możemy się spodziewać że na terenach południowych naszego województwa prędzej znajdziemy kuchnię na wymiar zbudowana pod styl góralski niż chłodną industrialną jaką możemy spotkać na terenach dawnych fabryk znajdujących się w centrum aglomeracji Śląskiej.

Obecnie na Śląsku powstaje dużo nowych osiedli gdzie mieszkania budowane przez deweloperów mają już w procesie projektowania uwzględnione kuchnie na wymiar. Gdzie już nie ma możliwości zakupu mebli w sklepach meblowych jedynie trzeba się zdać na doświadczenie i rzetelność firmy stolarskiej.

Kuchnie na wymiar Śląsk, Modnestol to doświadczony producent mebli. Naszą największą wartością jest doświadczenie.

Często klienci boja się korzystać z zakładów stolarskich. Klienci myślą że cena kuchni wykonanej specjalnie dla nich nie będzie pod względem finansowym dostosowana do ich możliwości. Mnogość reklam w mediach sklepów meblowych powoduje że skuszeni kierują swoje pierwsze kroki do marketów budowlanych. Mogą tam najczęściej skorzystać ze stanowisk gdzie projektują kuchnie na wymiar czy meble z elementów które są w ofercie sklepu. Myląc pojęcie kuchni na wymiar z kuchnią modułową. Klienci nie znają zasad jakie obowiązują przy projektowaniu kuchni ich projektowanie ogranicza się do poustawiana na hipotetycznej ścianie modułów szafek i dobrania kolorów. Często po tak zaprojektowanej kuch możemy się spodziewać że szafki będą się otwierać w niewłaściwy stronę. Będą nieergonomiczne a zasada trójkąta roboczego nie będzie w takiej kuchni zachowana co znaczenie utrudni korzystanie z takiej kuchni.

Jako kuchnie na wymiar Śląsk musimy pamiętać że meble kuchenne będą służyć przez wiele lat a błędy popełnione przy ich projektowaniu będą przez te wiele lat utrudniać korzystanie z naszej kuchni. Dlatego warto się zdać na profesjonalne zakłady stolarskie. W których stolarze wykonali kilkaset zabudów kuchennych i wiedzą na co zwrócić uwagę i jak wykonać kuchnie aby klient był zadowolony. Nie sposób tutaj wspomnieć o krzywych ścianach jakie mamy najczęściej w naszych mieszkaniach. Nawet w nowo budowanych mieszkaniach rzadko zdarza się aby kąty miały zachowane kąty proste a ściany nie miały odchylenia od pionu. W takim przypadku zaprojektowana kuchnia przez klienta w sklepie meblowym ni jak się nie zmieści do istniejących krzywych ścian.

Nie bójmy się kosztów kuchni na wymiar.

Klienci którzy posiadają swój projekt i wycenę wykonany w sklepie meblowym zawsze mogą zadzwonić do firmy Modnestol i umówić się na profesjonalne pomiarowanie pomieszczenia i wycenę .

Zawsze możemy zaproponować dogodniejsze rozwiązania dla klientów bazując na naszym doświadczeniu.

Klienci miło się zdziwią że kuchnia przez nas zaprojektowana będzie przede wszystkim bardziej funkcjonalna i tańsza. Środki które pozostaną można zawsze przeznaczyć na dodatkowe udogodnienia i akcesoria które jeszcze bardziej podniosą funkcjonalność mebli kuchennych.

Co to jest zasad trójkąta roboczego która jest podstawą przy projektowaniu kuchni

W naszej kuchni odległości pomiędzy sprzętami powinny mieć ściśle określone wartości aby kuchnia była funkcjonalna. Między lodówką a zlewozmywak należy zachować odstęp 120-210 cm. Taki sam będzie między kuchenką a zlewozmywakiem (lub płytą). Natomiast w przypadku kuchenki i lodówki – 120-270 cm. Jeżeli odległości będą zbyt małe to nie będziemy mieli miejsca w kuchni aby się ruszyć. A jeżeli będą zbyt duże to z kolei będziemy mieli kuchnię w której trzeba będzie się „nabiegać”

Jeżeli w naszej kuchni nie można zastosować zasady trójkąta roboczego; to kuchnie powinniśmy podzielić na strefy:

  •  przechowywania żywności do której wchodzi również lodówka

  •  przygotowywania posiłków do której wchodzi piekarnik kuchenka blat roboczy

  •  zmywani gdzie mamy zlew i koło niego zmywarkę

  •  przechowywania garnków

  •  przechowywania naczyń

Realizując swoją wymarzoną kuchnie z kuchnie na wymiar Śląsk Modnestol możemy być pewni że otrzymamy najlepsze rozwiązania w przystępnej cenie

Jak oświetlić kuchnie na wymiar Śląsk w prawidłowy sposób.

  • w kuchni powinno być więcej niż jedne ,źródło światła. W kuchniach z poprzedniej epoki oświetlenie nie różniło się za wiele od oświetlenia pokoi. Czyli jedna tradycyjna żarówka powieszona na środku pomieszczeni. Wada takiego rozwiązania jest tak że stojąc przy blacie kuchennym rzucamy na niego cień i praca staje się niewygodna.

  • Światło w kuchni powinno być rozmieszczone punktowo aby obszar w danym miejscu było dobrze oświetlony. Stosuje się zasadę że każde miejsce o wyodrębnionym przeznaczeniu powinno mieć swój punkt świetlny tzn. kuchenka, blat roboczy , zlew,

  • do oświetlania kuchni najlepiej użyć listwy LED umieszczonej we frezie górnych szafek. Mamy wtedy pewność że światło nie będzie nas oślepiać a zarazem mamy doskonale oświetlone miejsce naszej pracy.

  • Zaleca się aby barwa światła była jak najbardziej zbliżona do światła dziennego wtedy nasze oczy nie męczą się .

  • Jeżeli w kuchni jest stół to warto pomyśleć o jednej lampie centralnie umieszczonej nad nim.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!