Projekty Kuchni pod względem: funkcjonalności i dokładności

Projekty kuchni
Projekty kuchni

1. Obmiarowanie pomieszczenia pod projekty kuchni

Projekty kuchni zaczyna się od dokładnego obmiarowania pomieszczenia a więc dokładnego obmierzenia otworów drzwiowych okiennych wysokości parapetów umiejscowienia przyłączeń wody, odpływów oraz przyłączeń prądu umiejscowienia rur gazowych i Co.

Na podstawie tych danych będziemy w stanie dokładnie wykonać projekty kuchni pod względem funkcjonalności i rozmieszczenia szafek i sprzętu agd.

Komfortowa  sytuacja to taka kiedy tworzymy projekty  kuchni na etapie projektowania domu w tedy nie jesteśmy ograniczeni dostosowywaniem naszych mebli do istniejących podłączeń

Profesjonalne projekty kuchni muszą uwzględnić funkcjonalne rozmieszczenie sprzętów agd
Kompleksowy projekt kuchni na wymiar musi uwzględniać mądre rozmieszczenie sprzętów codziennego użytku, pamiętając, iż pomieszczenie kuchenne powinno być przede wszystkim funkcjonalne.

2. Sprzęt AGD – zabudowany lub wolnostojący

Przy wykonywaniu projektu kuchni musimy znać preferencje Klienta odnośnie sprzętu AGD.

Projekty kuchni możemy wykonać na dwa sposoby

  • wybieramy sprzęt a przede wszystkim znamy jego wymiary i rodzaj (wolnostojący czy do zabudowy) jest to ważne bo musimy uwzględnić wielkość lodówki, zmywarki do wielkości rodziny
  • wykonujemy projekt kuchni i dopiero do niego dopasowywujemy sprzęt

3. Dobór  odpowiednich materiałów. 

Fronty meblowe drewniane są frontami z tzw „wysokiej półki” są wykonywane z przeróżnych rodzajów drewna można je również barwić na przeróżne kolory. Możne je również łatwo obrabiać i nadawać przeróżne kształty. Alternatywą dla frontów drewnianych są fronty fornirowane. W których na płytę MDF nanosi się cieńką warstwę drewna o grubości  ,0,5 mm do 0,8 mm. Fronty fornirowane są również efektowne a przede wszystkim tańsze.

Fronty z płyty MDF można lakierować oklejać folią PCV . Płyta MDF jest podstawowym materiałem meblarskim.
Fronty meblowe można również wykonać ze szkła.

4. Blaty kuchenne – z jakiego materiału?  

  • Blat z płyt laminowanych –  odporny na wysoką temperaturę, ścieranie i zabrudzenie i w przystępnej cenie.
  • Blat z drewna –ciepły estetyczny funkcjonalny, unikalny. Drewno pasuje do każdej aranżacji.
  • Blat kamienny –odporny zarysowania, można na nim stawiać gorące garnki trwały przyjemny w dotyku po latach nie straci nic ze swojego wyglądu. Jednocześnie najdroższy.
  • Blat z konglomeratu  –  z mieszanek minerałów,odporny na porysowania jednak mniej trwały od kamiennego a często w podobnej cenie
  • Blat ceramiczny – odporny na wysoką temperaturę i środki chemiczne. Wyłożony gresem lub płytkami

Galeria projektów kuchni na google