Kuchnie w stylu skandynawskim

kuchnie w stylu skandynawskim
kuchnie w stylu skandynawskim

Kuchnie w stylu skandynawskim zawładnęły umysłami i sercami Polaków, dzięki swoim jasnym barwom zwiększają optycznie nawet najmniejsze pomieszczenia. Z tłumione kolory, prostota oraz żywe dodatki sprawiają, że kuchnia w stylu skandynawskim zawsze wygląda przejrzyście, czysto i elegancko. Wnętrze pomieszczenia w stylu skandynawskim urządza się  funkcjonalnie oraz z prostotą, a każdy centymetr przestrzeń wykorzystana w praktyczny sposób.

Charakter Szwedzkiego designu

Szwedzki sposób projektowania wyznaczył sobie za cel spełnienie potrzeb wszystkich domowników. Meble zaprojektowane są niezwykle ergonomicznie i przede wszystkim praktycznie, a wnętrza powinny być zorganizowane w dokładnie i szczegółowo przemyślany sposób oraz uporządkowane. Gładkie, jasne fronty oraz blaty z naturalnych materiałów takich jak drewno lub kamień pokazują umiłowanie do prostoty i natury. Styl skandynawski jest stuprocentowym odwzorowaniem szwedzkiej filozofii, zwanej „w sam raz”, czyli „lagom”.

Prócz jasności i przejrzystości projektowanych kuchni dzięki użytym, jasnym lub pastelowym barwom mebli i ścian w kuchni w stylu skandynawskim ogromną rolę odgrywa także swoją podstawową funkcję do której jest przeznaczone. To tu główna rolę grają lampy na sznurach z naturalnego materiału lub łańcuchach, których światło można skierować bezpośrednio na przestrzeń roboczą. Ważny jest nie tylko dobór odpowiedniego oświetlenia lecz również rezygnacja z firan w oknach na rzecz rolet. Jeśli kiedyś byliście w Sztokholmie lub innych rejonach Szwecji, z pewnością zauważyliście jak trudno znaleźć tam firanek osnuwających okna. Przeważają rolety a typowych firanek jakie wciąż można spotkać w wielu polskich domach się nie uświadczy.

Naturalne materiał w  kuchni w stylu skandynawskim

Wrażenie przejrzystości i przestronności jaką charakteryzują się  kuchnie w stylu skandynawskim dodatkowo podkreśla użycie naturalnych materiałów, takich jak na przykład drewno, wiklina, kamień, wełna czy len.

Dekoracje w kuchni skandynawskiej zazwyczaj odcinają się barwą kontrastową od jasnej przestrzeni. Swoją żywą barwą mają wnosić w biel i szarość, „ciepło” w zimne wnętrz.

Idealna Kuchnie w stylu skandynawskim spełni zatem nasze marzenie o poukładanej własnej, ale ciasnej przestrzeni. To miejsce, do którego po całym dniu pracy z chęcią będziemy wchodzić. Po po powrocie do domu sprawnie i szybko przygotować posiłek dla siebie lub rodziny.

Zdjęcia kuchni w stylu skandynawskim z google

Szybki kontakt!
+
Wyślij!